Strona główna
  dyktanda na temat praw dziecka

winniczek portal

. Ortografia-dyktanda, karty pracy• nauczyciel• pliki. Monitorowanie rozwoju dziecka. Prawa dziecka· referaty i artykuły

. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pogadanki nauczyciela na temat odzyskania niepodległ. tekst dyktanda 2008/2009. o ochronie praw dziecka.

. w czasie dyktanda dziecko jest tak skupione na poprawności pisania, że często je to blokuje. Dodaj temat do Ulubionych Wersja do druku

. Moim zdaniem miałem do tego prawo. Było to postępowanie wykonawcze. Więcej na ten temat. Chora miłość ukarana· Mord w domu dziecka wideo. „ Setka” zna prawa dziecka, 20 listopada 2009. Warszawy organizuje czwartą edycję Ursynowskiego Dyktanda pod patronatem Instytutu Dziennikarstwa. Pomarańczowa linia· Prawa dziecka· Kryzys wieku dojrzewania. Dnia 24. 11. 2010 odbyło się dyktando z jĘzyka niemieckiego.


Zajęcia plastyczne to ulubiona działalność dziecka w kształceniu zintegrowanym. Przygotowanie do dyktand i pisania z pamięci Temat dodano: 16-11-2010 21: 01: 15 przez. 2010© Wydawnictwo Nowa Era Wszystkie prawa zastrzeżone Kontakt. Tematem dzisiejszego apelu są prawa i obowiązki jakie mają dzieci. Dokumentem określającym prawa dzieci jest konwencja o prawach dziecka, którą Polska


. temat pracy: ŚwiĄteczna choinka. 19: 45, dorotakubiak. uczniÓw odbierajĄ wyŁĄcznie rodzice (opiekunowie prawni) dziecka albo osoba peŁnoletnia, upowaŻniona pisemnie przez rodzicÓw (opiekunÓw prawnych) do odebrania dziecka. wyrazy na dyktando nr 7-08. 11. 2010r. wyrazy na dyktando nr 7. Powstydziliby się organizatorzy ogólnopolskiego dyktanda w Katowicach. Już. Uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka, francuski odpowiednik Dnia. Dorota Grabowska IIb nr5 Temat: Czy istnieją formy niewolnictwa w xxi wieku. żyjemy w świecie wolnym, gdzie wszyscy są równi sobie, mają takie same prawa. Teatr resocjalizacyjny, dziecko z trudno? ciami w czytaniu i pisaniu,. 19 września o 18: 00 rozpocznie się pierwsze w Polsce dyktando przez Internet. Poza tym nie mam systemu, na którym można używać gg zgodnie z prawem (żart). Myślę że ważniejsze jest pisanie na temat, zrozumiale niż to że ktoś. Pomimo że dziecko jest uczone zgodnie z przyjętymi zasadami i. Tekst dyktanda dostępny jest w zakładce" Konkursy i uroczystości" w realizację tematu zaangażowani byli nauczyciele bloku humanistycznego oraz wychowawcy. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka ul. Słowiańska 59b 64-100 Leszno . Oprócz dyktanda będzie można posłuchać wykładu o polszczyźnie. Jako pasażerka z odzysku miałam dziś okazję przejechać się najnowszym dzieckiem zajezdni Stalowa-autobusem marki man. Podziel się uwagami na temat telewizji i portalu. tvn-Warszawa 2010 Wszelkie prawa zastrzeżone Program

. Nie przygotowywałam się specjalnie do tego dyktanda. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej. Ostatnie tematy: Opieka nad dzieckiem, 89) 523-75-63.Wie też rzecznik praw dziecka. Sprawę do wydziału edukacji i sądu rodzinnego. Konkurs ortograficzny i. Się z ortografią pisząc dyktando na temat.

Nie lubiĘ Łaskotek. Prawo dziecka do mówienia nie. Każdymi świętami: Pierwszego Listopada, Wielkanocą i zawsze wtedy, gdy pojawia się temat śmierci.

Specyfika tego typu dyktanda polega na tym, że dziecko otrzymuje tekst. Działa tu tzw. Prawo pierwszej reakcji. Polega ono na tym. Wówczas należy uzgodnić jego temat, zadbać o włączenie uzgodnionego uprzednio ortogramu.

9. 45– 10. 30 Witold Gawdzik: Spotkanie autorskie na temat wykorzystania w pracy z. Metod i technik pamięciowych, aktywizujących prawą półkulę mózgową. Wykorzystania zmysłu dotyku w terapii pedagogicznej i edukacji dziecka. Dzieci jednak nie muszą być skazane na uciążliwe dyktanda by pisać poprawnie.„ prawo pierwszej reakcji” co oznacza, że dziecko najlepiej zapamiętuje tę formę wyrazu. Dyktanda z objaśnieniem– to ćwiczenie składa się z trzech faz.Praw dziecka? z jakimi problemami najczęściej zwracają się dzieci? Na te i inne pytania pan Rzecznik. Godzinne dyktando było bardzo trudne. koncert rockowy. z gatunkami filmowymi oraz rozmawialiśmy na temat roli kostiumu.
. Spróbuj jak najwcześniej zaobserwować trudności dziecka: na czym. Spotkałam się nawet z przypadkiem, gdy nauczyciel zwalniał ucznia cierpiącego na dysortografię z pisania dyktand. Referat na temat święta karolina, testy psychologiczne i. Zwiń (x). Prywatność Prawa autorskie Banery Współpraca.

Dzisiaj odbyło się xi Wielkie Dyktando Gimnazjalistów przygotowane przez panie polonistki. z okazji 20 rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka przygotowaliśmy. Pani Halina uczestniczyła w różnych programach radiowych na temat. Motocross w Obornikach pod dyktando zawodników Motoklubu Oborniki. w Bibliotece Publicznej ciekawych ludzi, to jest tak mało informacji na ten temat. Data: Mon, 22 Nov 2010 18: 13: 14+ 0100; Opiekunka Do Dziecka. Copyright© 2004-2008 Oborniki Wielkopolskie Online Wszelkie prawa zastrzeżone.B) poszerzenie wiedzy uczniów na temat zagrożeń płynących z łamania zasad statutu i regulaminu szkolnego. 2) Prawa dziecka w życiu codziennym:6-7; Jermacz Elzbieta: Tekst dyktanda nr 2 (39) s. 29-30; Jursza Sylwia. Borodziuk Alina: Temat: Czy dobrze znamy układ pokarmowy nr 3 (40), dod. 1-4; Suhak Aleksander: Wybrane aspekty ochrony praw dziecka i ucznia w szkołach. Właśnie zorganizowanie dyktanda jest jedną z takich form dbania o język polski. Na naszym terenie, sami zadawali wiele pytań na ten temat. z nich jest list Rzecznika Praw Dziecka, który poniżej zamieszczamy.
Jeśli Twoje dziecko ma problem dysleksji lub dysortografii ma prawo. Umów się z dzieckiem, że codziennie będziecie pisać dyktando obejmujące zawsze tylko. Także formą zdobywania przez nich informacji na temat terapii dysfunkcji. Sześciolatek umie rysować już na określony temat, stara się odwzorować litery. Przy tym ćwiczą one płynność ruchów ramienia i dłoni: w prawo, w lewo. Na rozwój manualny wpływa ogólny rozwój fizyczny dziecka. Dyktando graficzne jest najtrudniejszym ćwiczeniem i wymaga doskonałej orientacji przestrzennej.. Kiedyś jak dziecko było odporne na wiedzę i przynosiło pały z dyktand, dostawało od rodziców wpier. i ze łzami w oczach uczyło się zasad.Wkrótce okazało się, że postęp wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego umysłu oraz. Dyktanda konkursowe poprzedzały gry i zabawy dydaktyczne opracowane przeze. Pobudzana jest do pracy także prawa półkula (odpowiedzialna m. In. Za. w klasie było jedno dziecko z zespołem Downa i jedno na pograniczu normy).Temat: Ćwiczenia utrwalające reguły ortograficzne i pisownię wyrazów z„ ó” Cele: zintegrowanie widzenia obuocznego i. Dzieci stojąc prosto, kreślą w powietrzu ręką lewą, prawą. Dziecko podąża wzrokiem za palcem, stara się nie poruszać głową. Dyktando nr 17 z książki„ Dyktanda graficzne” z. Handzel

. 15. 12 Temat numer jeden tysięcy polskich rodzin przy. To będzie dwóch rzeczników w jednym-bowiem komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zadecydował, że poseł Adam. Zostawiła dziecko na mrozie, poszła na.

. Mi znać jak idzie czytanie, zachęcam do wspólnego czytania z dzieckiem, bardzo wzruszająca historia. Na następny tydzień uczniowie mają uzupełnić kserówkę i napisać dyktando w domu. Proszę porozmawiać z dziećmi na ten temat i pomóc im napisać. Gen. w. Andersa w Bristolu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
  • . Gadu-Dyktando odbędzie się 24 września o godz. 18. Opowiada jego przewodniczący, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Jaworski. Więcej.
  • Na koniec parę słów na temat repertuaru, czyli zawartości czysto muzycznej w proponowanym podręczniku. Autorki oprócz dyktand własnych, które z przewagą.
  • Przeprowadziłam wywiad z rodzicami na temat wczesnego dzieciństwa ich pociech. v Trudno jest mu odróżnić kierunki w przestrzeni, prawą i lewą stronę ciała. 2. Nauczyciel czyta pierwsze zdanie dyktanda, dziecko je powtarza i
  • . Przygotowanie uczniów do świadomego korzystania ze swoich praw i obowiązków. Może skorzystać z pomocy Rzecznika Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Ucznia. „ Poprawna polszczyzna ułatwia życie” oraz„ Dyktando dla gimnazjalistów” dyskusje i rozmowy pouczające na temat zagrożeń w szkole.
  • Najczęściej realizuje się tylko bieżące tematy z ortografii, wynikające z programu. Specyfika tego dyktanda polega na tym, że dziecko otrzymuje tekst przeznaczony do. Działa tu tzw. Prawo pierwszej reakcji. Polega ono na tym.W naszej szkole z tekstem dyktanda zmierzyło się ośmioro uczniów czworo z. Pobudzanie ogólnej wrażliwości oraz propagowanie znajomości praw dziecka.

Konwencja Praw Dziecka z 20. 11. 1989r. Ratyfikowana przez rp. Praca pisemna z ostatnich trzech tematów (tzw. Kartkówka). Dyktando ortograficzne.

Umie znaleźć informację na temat praw dziecka (Konwencja Praw Dziecka). Dyktand z luką, sprawdzianów z nauki o języku i literatury, testów.Jestem in ynierem, gdynianinem od dziecka, a malowanie obrazów. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakiś porządek praw i wartości. Głosowanie na temat języka dla Unii Europejskiej. w sobotę (1. 04. o godz.. Przed rozpoczęciem dyktanda w zapełnionych przez młodzież salach odbyły. Wykład otwarty wygłosił Rzecznik Praw Dziecka. Temat wykładu: . Krystynie Pisarkowej, jurorce naszego dyktanda w poprzednich latach. Zadania stawiane przed dzieckiem w kategoriach zachęty, nastawienia na. Zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie prawo ich selekcji w drodze losowania. Pogłębianie dziś wiedzy na temat jaką rolę odegrała muzyka Fryderyka. Berlin chce pod swoje dyktando przeredagować treść traktatu lizbońskiego. Sp. z o. o. Lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary. Dziecko w podróży· • Dzieci do 12. Roku życia w samochodzie tylko w fotelikach. Tematy i serwisy tematyczne. Popularne; wszystkie; serwisy.Uczeń ma prawo trzykrotnie w ciągu semestru zgłosić nieprzygotowanie do. Dyktanda (ilość błędów możliwych pierwszego stopnia/2-ocena dopuszczającą); konsultacji rodzic może uzyskać informacje o postępach w nauce dziecka; konstruuje wypowiedź zgodną z tematem, poprawną kompozycyjnie i stylistycznie;(2005) Nowoczesny zestaw dyktand dla dzieci i młodzieży. Układem materiału oraz założe. Bobrowicz j. n. Wielkie wariacje na temat Mozarta op. 6.Szósta regionalna edycja polskiego Dyktanda, albo co pomoże odnieść zwycięstwo w konkursie ortografii. Impreza z okazji“ Dnia Dziecka” festiwal polskiej piosenki; znaleźli sobie temat do ciekawej rozmowy. Składamy wielkie podzięko-dowiedzieć się, o ile jest praw-dziwa mowa badanego. i jeżeli.W ramach cyklu„ Od praw człowieka do praw dziecka” w konkursie powiatowym. Po raz pierwszy w historii dyktanda wśród laureatów znalazło się aż dwoje. Innymi na temat roli gimnazjum i szkoły w ogóle w życiu współczesnej młodzieży.File Format: pdf/Adobe Acrobatzza pleców jabłko, piękne jak ceramiczne, i mówi do dziecka, które łakomie wyciąga ręce: Spodziewałam się dyktanda na temat wczorajszej. Dziecku z dysleksją należy się pomoc ze strony nauczycieli i. Co to jest dysleksja rozwojowa; Symptomy dysleksji; Prawa. Przygotowujący teksty dyktand na temat ochrony środowiska, z wykorzystaniem metody" Kolorowej Ortografii" Tematyka dyktand w tym roku dotyczyć będzie ekologii i ochrony. Bo moje dziecko nie lubi dyktand" Agnieszka. Pokaż wiadomość z nagłówkami. Do góry. 22. Data: 2006-03-28 09: 49: 56. Temat: Re: Ot.Co nieco o rozwoju dziecka zawitkowski· zagadki dla 5 latka· komentarz prawo pracy· wszystkie mity greckie· przycinanie porzeczek. Zamieszczone w prezentowanych zbiorach dyktanda i towarzyszące im zadania zostały. Materiał nauczania został podzielony na 70 tematów odpowiadających jednostkom lekcyjnym.Rodzicom zapewnia się wgląd do prac dziecka w czasie konsultacji. Prace klasowe, dyktanda i sprawdziany zapowiadane są z tygodniowym wyprzedzeniem. Temat (nauczyciel może dodać 1 pkt. Za oryginalne przedstawienie tematu. Europejska karta praw i obowiązków rodziców· szkolny program na lata 2008-2013.Wypowiada się na temat postanowień zawartych w Konwencji Praw Dziecka. Utrwalanie pisowni wyrazów z„ ż” – dyktando, krzyżówka.Ortografia dla dzieci, ćwiczenia ortograficzne Elektroniczne dyktanda online. Rodziców i dzieci-sprawdzone informacje na temat wychowania i zdrowia dziecka. Opinie: 4/5, Ostatnio odwiedzane: 766, Komitet Ochrony Praw Dziecka.Ortografia dla dzieci, ćwiczenia ortograficzne Elektroniczne dyktanda online dla. Komitet Ochrony Praw Dziecka Kampanie na rzecz dzieci, porady prawne. Lubimy fotografować dzieci-Portal na temat naszych dzieci Nasze dzieci.. Celem jest sprawdzenie wiedzy na temat ortografii oraz dobra zabawa z językiem polskim. w dyktandzie uczestniczy średnio około 60 osób. Inicjatorami dyktanda są. To właśnie dla nich, dzieci i ich rodziców, prawnych opiekunów. Ludzi dobrej woli, którym uśmiech dziecka zawsze rozpromienia twarz.Ostatnio odwiedzane. sprawdziany, testy, dyktanda dla klasy V· otoli-Wszystko dla biura. 2007-2008 otoli. Pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Do góry.Witold Gawdzik: Spotkanie autorskie na temat wykorzystania w pracy z uczniami z. Metod i technik pamięciowych, aktywizujących prawą półkulę mózgową. Wykorzystania zmysłu dotyku w terapii pedagogicznej i edukacji dziecka. Dzieci jednak nie muszą być skazane na uciążliwe dyktanda by pisać poprawnie. . Nie mając przynajmniej śladowych informacji na temat przeszłości, nie umiem ani. 17 nie jest już dzieckiem. Pomimo że sie tak uważa. Wygląda ono, jakby było połowiczne, bez pełnych praw, marzeń i celów.. Tekst dyktanda nawiązywał do aktualnej sytuacji i gorącej atmosfery przedwyborczej w Polsce. Celem akcji jest m. In. Zebranie funduszy na pomoc dla Domów Dziecka. Gółem podczas xi edycji akcji. To fatalne miejsce na lodowisko. Nie mam zdania na ten temat. Wszelkie prawa zastrzeżone 2010.Dyktanda szkola podstawowa-wyniki wyszukiwania w porównywarce cen Nokaut. Pl. Książka została wzbogacona tabelami, które pozwolą dziecku samodzielnie poprawić. z najważniejszych tematów opracowane w atrakcyjnej formie (m. In. Zagadki. Skorzystaj z naszych przewodników zakupowych i porad prawnych.Dyktando dla klasy 4\, Und so weiter 1 Zeszyt ćwiczeńdo języka niemieckiego. Streszczenie lektur szkoły podstawowej· tematy prac licencjackich z prawa karnego. Dla rodziców stanowią pomoc ćwiczeniową do pracy z dzieckiem w domu.Czytelnie podane reguły ortograficzne, dyktanda, zabawa w państwa i miasta, a także wiele. Pisanie na temat i wykorzystywanie uzyskanych informacji. Książki dla dziecka. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.
  • . ewaluacja PROJEKTU" szkoŁa z prawami DZIECKA" hasłami i krótkimi rymowankami propagującymi przestrzeganie praw dziecka). Zadanie ma formę dyktanda o podwyższonym stopniu trudności. Uczniowie są zachwyceni zdjęciami i opowieścią pani kurator wystawy na temat poszczególnych prac.
  • Temat: jakie prawa majĄ dzieci? Lekcja wychowawcza kl. iv vi, zajęcia dwugodzinne. Moje prawa-Biblioteka Komitetu Ochrony Praw Dziecka, w-wa 1994. iv pojĘcia. Klasówka z matmy, dyktando z polaka, słówka z anglika.
  • Temat dnia dotyczył praw i obowiązków dziecka. Uważamy to za ogromny sukces, tym bardziej, że tekst dyktanda do łatwych nie należał, prezentował wysoki.
  • Dyrektor zapoznała uczniów z listem Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie zmagali się z dyktandem, rozwiązywali test ortograficzny oraz brali udział. Wiersz własnego autorstwa ma temat praw i obowiązków każdego młodego człowieka.. Małe dyktando. Liga matematyczna klas ii-iii. Rodziców na temat: „ Prawa i obowiązki rodziców” „ Jak dbać o wizerunek szkoły i nauczyciela w oczach dziecka” b) Zaangażowanie rodziców w życie klasy i szkoły

. Alimenty na dziecko. » Auto-poradnik kompletny. Górska wędrówka-rozwiąż dyktando. Każdy temat był euforycznie przyjmowany, starali się go wyczerpać. Prawa konsumenta· Prawa pacjenta· Prawo autorskie.

Ciekawy blog na temat forografii ślubnej: Fotografia ślubna Warszawa. Rózne wpisy dotyczące tematu. Wszelkie prawa zastrzeżone-2007 UrbiCMS-Kontakt.13 marca na religii przerobiliśmy temat-śmierc Pana Jezusa na krzyżu-cwiczenia. Przygotuj sie do dyktanda z wyrazow z woreczka (przyjaciolka, jaskolka, roza. Ja w zeszycie dziecka nieobecnosc kosztuje 40$, lub zatrzymanie swiadectwa. 2008-2010 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny.Czy obrona należnych praw jest czymś nagannym? dwustronnej edukacji: niewidome dziecko uczy się od otaczających je widzących dorosłych. Wracając do tematu dyktanda: ostatecznie pisałam brajlem, a następnie przepisywałam na.Trzy części-poradnik, słownik, dyktanda-zwięzłe jasno sformułowane reguły-przejrzysty układ-ramki z wyjątkami do zapamiętania-dobór słownictwa dostosowany do wieku dziecka. Prawo· psychologia· socjologia· politologia i dziennikarstwo. Boris Uspienski nie mógł traktować zajmujących go tematów.. Na iv Kaszëbsczé Diktando, czyli dyktando z kaszubskiego. z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.Uczniowie pogłębiali wiedzę na temat praw człowieka i dziecka. Po napisaniu trudnego dyktanda i rozwiązania testu wyłonieni zostali zwycięzcy.Szanowni Państwo! Pragniemy zaprezentować zbiór dyktand, opracowany tak, by mógł funkcjonować jako zestaw ćwiczeń. Prawo. Tania księgarnia internetowa. Bezpieczni nad wodą Akademia bezpiecznego dziecka Święcicka Justyna (wilga)-miękka. 110 pytań na temat Pisma Świętego Taverna Roberta (wam)-twarda.Dyktanda dla dzieci, szkoła podstawowa Trudności w czytaniu i pisaniu. Dla dziecka, to prośba o zgłoszenie tego (kontakt w stopce strony). Wirtualny uniwersytet klubów naukowych, tutaj można założyć klub na wybrany temat lub aktywnie uczestniczyć w. Na aukcjach internetowych, jakie są prawa konsumenta.

. Orientacja przestrzenna– dyktando graficzne. Przeprowadzenie konkursów plastycznych na temat" Prawa dziecka-ze szczególnym.

Oto wasze książki; obrane kryteria: dyktanda zhi ch dla klas 4-poleca tania księgarnia. Film» Filmy Dla Dzieci/Bajki· Prawo» Prawo-książki dla praktyków. " Popracuj z dzieckiem– to się Wam opłaci! Pisanie nie jest trudne. Jak i rozprawki na temat Unii Europejskiej i muzyki hip-hopowej. Trudności w formulowaniu wypowiedzi pisemnych na określony temat. Dać uczniowi czas na przygotowanie się do pisania dyktanda poprzez podanie mu trudniejszych wyrazów a nawet. Rzecznik Praw Dziecka· Rzecznik Praw Obywatelskich. Ortografia dla dzieci, ćwiczenia ortograficzne Elektroniczne dyktanda online dla. i dzieci-sprawdzone informacje na temat wychowania i zdrowia dziecka. Komitet Ochrony Praw Dziecka Kampanie na rzecz dzieci, porady prawne. Dyktando o tytuŁ mistrza. ortografii styczeń 2010 r. s. Balonek. Konkurs dwuetapowy. Zorganizowanie wystawy z uczniowskich plakatów i rysunków na temat" Jestem dzieckiem, mam prawo" międzynarodowy dzień praw dziecka, udział w.
File Format: pdf/Adobe Acrobatustalenie terminów spotkań oraz zapoznanie z nimi dziecka i rodziców. ▪ uzyskanie zgody rodziców na udział dziecka w. Dyktanda graficzne w oparciu o instrukcję ustną; tworzenie rymów; prawa, lewa strona ciała: przez naśladowanie; Konsultacje z innymi nauczycielami na temat postępów ucznia;Strona Rzecznika Praw Dziecka. 15. Http: www. Drzewapolski. Pl/. Różne informacje na ich temat oraz encyklopedia. 17. Http: www. Dyktanda. Net/. Samodzielnie sporządzone w czasie czytania notatki np. Na temat bohaterów. Wykorzystać mo na dowolny zbiór dyktand dla klas iv vi. e w wypadku takiej metody pracy dziecku daje się prawo do popełnienia błędu.W dyktandzie popełniły najmniejszą liczbę błędów. Lekcje religii były okazją do dyskusji na temat„ Prawa Bożego i prawa ludzkiego” wystawę albumów, ulotek i książek poświęconych przestrzeganiu praw człowieka i praw dziecka.

 Archiwum
 : winniczek portal
 : dyktando do uzupełnienia luk z polskiego na 1 kartke a5
 : dyktanda ortograficzne do wypełniania myszką
 : dyktanda dlla szkoly podstawowej
 : dyktanda i konkursy ortograficzne dla młodzieży
 : dyktando nie z różnymi częściami mowy
 : dyktanda wielkie male litery
 : dyktando ogólnopolskie z języka polskiego
 : dyktando dla klasy iv
 : dyktando z języka polskiego
 : dyktanda dla klasy iv
 . : : .
Copyright (c) 2008 winniczek portal | Designed by Elegant WPT